SP4- szkoła pełna pomysłów,

szkoła pełna projektów!

W naszej szkole stawiamy na rozwój- rozwój uczniów, nauczycieli i samej placówki. Pragniemy, aby nasza szkoła była coraz bardziej nowoczesna, dlatego chętnie bierzemy udział w różnych projektach i konkursach. Jednak by zostać uczestnikiem jakiegokolwiek projektu, należy w pierwszej kolejności spełnić kilka warunków, które wymagają wielu starań i pracy. Jednym z głównych jest napisanie samego projektu. Z inicjatywy p. dyrektor Beaty Miler- Kornickiej w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy już trzy duże przedsięwzięcia. Jako pierwsze możemy wymienić rządowy projekt pn. „Aktywna Tablica", dzięki któremu lekcje w SP4 stają się ciekawsze i bardziej pomysłowe przy użyciu tablicy interaktywnej.

Bezsprzecznie dużym osiągnięciem jest projekt pn. „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów", w którym złączyliśmy swe siły z SP3. W ramach tego projektu przyznano nam ponad 1,5 mln zł na rozmaite zajęcia i sprzęt dydaktyczny, m.in. tablice i monitory interaktywne, komputery, czy tablety. Dzięki temu projektowi w naszej szkole będą odbywać się innowacyjne tutoriale, zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z matematyki i języka angielskiego, zajęcia wspierające uzdolnienia z biologii, chemii, informatyki, geografii i matematyki oraz zajęcia emocjonalno- społeczne dla klas I-III.

To jednak nie wszystko! Ostatnim naszym sukcesem jest otrzymanie 59, 850 zł na dofinansowanie zakupu doposażenia laboratorium chemicznego w ramach konkursu „Laboratorium XXI wieku" organizowanego przez Fundację KGHM Polska Miedź w Lubinie. Idealnym podsumowaniem powyższego są dwa jakże prawdziwe stwierdzenia- chcieć znaczy móc oraz bez pracy nie ma kołaczy. Tego się trzymamy, dlatego prężnie się rozwijamy!

Wst. E.R