WIZYTA CHOJNOWSKICH POLICJANTÓW W ŚWIETLICY  c.d.

Bezpieczeństwo oraz edukacja związana z bezpieczeństwem uczniów, jest priorytetem w naszej szkole, dlatego każdego roku szkolnego zapraszani  są policjanci. Tym razem   na  zaproszenie przez p. Bożenę Szarek świetlicę odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Policji w Chojnowie, którzy przeprowadzili  zajęcia dla  uczniów z klasy I a i I c. W ramach edukacji w tym kierunku z uczniami, omawiane były zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach, szczególnie w drodze do i ze szkoły.  Policjanci przypomnieli o  prawidłowym poruszaniu się po drogach, przechodzeniu przez jezdnię, o szczególnym zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz jak należy się zachować gdy zaatakuje nieznany pies. W trakcie spotkania policjanci podkreślali, jak ważna jest znajomość numerów  alarmowych. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały na krótkie,  filmy edukacyjnych.  Potem popisywały się zdobytą wiedzą . Każda dobra odpowiedź była nagradzana upominkiem od policjantów. Dzieci miały  również okazję porozmawiać na temat wykonywanej przez policjantów pracy oraz co należy zrobić, żeby zostać policjantem. Zdobyły cenne informacje na temat dbania o bezpieczeństwo swoje, jak również innych. Czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta ( m.in. kajdanki). Wizyta policjantów była doskonałą lekcją dla naszych uczniów. Utrwalili sobie oni zasady bezpieczeństwa na ulicy, zasady związane z bezpieczeństwem w różnych sytuacjach, a także w stosunku do osób obcych, a ponadto policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba przyjazna do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Na zakończenie w ramach podziękowania pierwszaki wręczyły przybyłym gościom kwiaty.

Serdecznie dziękujemy.

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)
   Wst. E.R