O szacunku i tolerancji w klasie II D

(szerokość: 190 / wysokość: 253)W trakcie omawiania tematu dotyczącego tolerancji, gościła u nas mama naszej koleżanki Alicji - Pani Magdalena Wiszniowska, która jest germanistka i pracuje z migrantami w Bautzen w Niemczech.

Pani Wiszniowska opowiedziała nam o ludziach, z którymi styka się podczas swojej pracy. Przedstawiła sytuację osób dorosłych, którzy dopiero uczą się czytać i pisać, z różnym skutkiem. Uczniowie z ciekawością słuchali i doceniali, że mają pięknie wyposażone sale, kolorowe zeszyty i książki. Nic, tylko się uczyć !

Ponadto pani Magdalena uświadomiła dzieciom, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy mamy podobne potrzeby.  W związku z tym powinniśmy  nauczyć się akceptacji i szacunku do innych, aby świat był przyjazny i bezpieczny. Coraz częściej stykamy się z innymi kulturami lub językami, dlatego też już od wczesnych lat warto o tym pamiętać. Zaś nauka języka obcego daje nam ogromną szansę na poznanie wielu ciekawych ludzi, nawiązanie przyjaźni, a także poznanie osób z innego kręgu kulturowego i lepsze ich zrozumienie.

Aby uczynić  „pierwsze wyzwanie"  lekkim i przyjemnym, mama Ali– na zakończenie-zaproponowała zabawę, w której dzieci z łatwością zapamiętały kolory w języku niemieckim.

Dziękujemy Pani Magdalenie za poświęcony nam czas oraz przekazanie cennej wiedzy !

Wychowawca klasy IId Aneta Gac

Więcej zdjęć w galerii           wst.E.R