„DEBATA „ w klasach VI

10.12.2018r , klasy szóste uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych „Debata", który przeprowadziła specjalistka działań profilaktycznych.  W programie udział wzięło 73 uczniów oraz nauczyciele uczący w tych klasach, w godzinach realizacji programu. Program trwał 3 godziny i składał się z trzech części. Uczniowie metodą „burzy mózgów" wypracowali korzyści i straty alkoholowe. Zostały ujawnione głębokie sprzeczności w stereotypowych przekonaniach w relacji- zyski i straty w potocznych poglądach nt. picia alkoholu.

Program dostarczył  uczniom także wiedzy nt. „substancje psychoaktywne a relacje między ludźmi".

Zasadniczą częścią „Debaty", była praca w grupach a potem na forum- które z tych zasad, praw, decyzji mają najwięcej siły chroniącej.

Uczniowie pracowali wspaniale, byli zdyscyplinowani i aktywni. Ocenili program bardzo wysoko.

Organizacja programu zajęła się pedagog Maria Pura.

E.R