Sprawozdanie z wycieczki szkolnej.

LIPIANYWioska Smaków- aromatyczna, smaczna i atrakcyjna, o czym przekonali się uczniowie klas II c i III b.

W piqtek 7 grudnia uczniowie wraz z wychowawcami udali się na szkolną wycieczkę, podczas której byli uczestnikami świątecznych warsztatów kulinarnych. Święta coraz bliżej – to pora na robienie słodkich smakołyków – pierników.

Na miejscu czekała na nas pani Ania, która przywitała nas ciepłym uśmiechem i poinformowała co nas czeka… Wszystko było już przygotowane, więc z ogromnym zaangażowaniem przystąpiliśmy do pracy. Szybko nasze piernikowe wytwory były gotowe, pozostało je tylko upiec. My w tym czasie wzięliśmy udział w zabawie „Wyprawa Odkrywców Szlakiem Lipowego Zagajnika", która miała na celu odnalezienie „słodkiego skarbu". Kiedy wróciliśmy czekał na nas słodki poczęstunek racuchy z domowymi konfiturami i herbatka lipowa – pycha! Wkrótce nasze pierniki były już gotowe, więc przystąpiliśmy do ich dekorowania, a to sprawiło nam największą frajdę – mogliśmy tu sprawdzić swoje umiejętności artystyczne. Po skończonej pracy przyszedł czas na „Olimpiadę Kulinarną" – czyli na gry i zabawy integracyjne emocji, radości, śmiechu było co niemiara J.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy… przyszedł czas powrotu. Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikat „Młodego Kucharza", wzięliśmy swoje pierniczki i wróciliśmy do szkoły.

Dzień ten spędziliśmy w pracowitej i wesołej atmosferze. Wszystkim się bardzo podobało… i może kiedyś jeszcze tu powrócimy?!

Barbara Wiatrowicz   Teresa Halikowska

Więcej zdjęć w galerii   E.R