HEJ KOLĘDA! ŚWIETLICZAKI Z KLAS II B i D WSPÓLNIE KOLĘDUJĄ Z PRZEDSZKOLAKAMI

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić prawdziwe święta bez  pięknych kolęd i pastorałek . Już od początku grudnia pieśni bożonarodzeniowe słychać niemal wszędzie, a ich śpiewanie trwa aż do lutego. Kolędy grane są na specjalnych koncertach bożonarodzeniowych, w trakcie jasełek, jarmarków  a także  można je  zobaczyć w telewizji czy posłuchać w radiu.  W naszej świetlicy również już od kilku dni rozbrzmiewają znane i lubiane przez wszystkich kolędy. Dzieci z chęcią je śpiewają wkładając w to wiele serca. Postanowiliśmy tym pięknym zwyczajem podzielić się z młodszymi kolegami i koleżankami z przedszkola nr 3 w Chojnowie i udaliśmy się o nich w odwiedziny.  Przedszkolaki przywitały nas szerokimi uśmiechami i pastorałkami, które pięknie nam zaśpiewali.  Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem  recytowali świąteczne wierszyki i śpiewali kolędy. W sali przedszkolnej panowała wspaniała atmosfera, która udzieliła się nam wszystkim. Cudownym dopełnieniem naszego spotkania był występ uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Justyny i Michała.  Na zakończenie spotkania nasi mili gospodarze przygotowali dla nas słodki poczęstunek.   Wspólne kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który przetrwał do dziś. Starajmy się go podtrzymywać i dzielić się nim jak najczęściej w tak pięknym bożonarodzeniowym czasie.

Wychowawczyni świetlicy Małgorzata Kozioł

E.R