Grudniowe świętowanie w klasach IIa i  IId

(szerokość: 375 / wysokość: 281)5 grudnia klasy IIa i IId wybrały się na wycieczkę autokarową do Legnicy. Uczniowie obejrzeli  w kinie „Helios" film pt."Grinch", którego fabuła przedstawia typowy, zimowy grudzień. Rodziny z małego miasteczka przygotowują się intensywnie do świąt Bożego Narodzenia, co sprawiało im wiele radości, a zielony stworek Grinch, za wszelką cenę chciał im popsuć ten radosny  czas. Jednak wszystko zakończyło się pomyślnie. Film bardzo   podobał się dzieciom, bo było w nim wiele humorystycznych momentów, a także piękna oprawa muzyczna. Po zakończonym seansie, klasy udały się na posiłek do restauracji KFC. Podczas spaceru, dzieci miały okazję podziwiać  różnorodny wystrój świąteczny, który wprowadził wszystkich w magię świąt Bożego Narodzenia.

6 grudnia przybył do naszych sal lekcyjnych niespodziewanie Mikołaj, który obdarował wszystkich paczkami.

(szerokość: 190 / wysokość: 253)  (szerokość: 190 / wysokość: 253)  (szerokość: 190 / wysokość: 253)

21 grudnia mieliśmy też uroczysty dzień. Na sali gimnastycznej obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką  p. katechetki Olgii Nemasik. Następnie zasiedliśmy – w klasach- przy wigilijnym stole ze smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Rozmawialiśmy o zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia, łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Naszą wigilię uświetniła, swoją obecnością ,  pani katechetka- Olga Nemasik, która na wstępie odczytała fragment z biblii dotyczący narodzin Jezusa.                             Dzień ten upłynął nam w miłej atmosferze, pozostawiając wiele wrażeń i wzruszeń w naszych sercach.

E.R