CO WIEMY O ANTARKTYDZIE , CZY ZNAMY LEKTURĘ „ZACZAROWANA ZAGRODA"? – ZAJĘCIA W KLASIE II A

W dniu 16 stycznia 2019 r. klasa II a wraz z wychowawczynią uczestniczyła w zajęciach, których celem było utrwalenie wiadomości o Antarktydzie i sprawdzenie znajomości lektury A. i Cz. Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda". Wychowawczyni p. Alicja Gac pokazała uczniom wszystkie kontynenty i uświadomiła uczniom odległość między Polską, a Antarktydą. Bibliotekarka przygotowała prezentację o Antarktydzie i lekturze. Dzieci,  pięknie wypowiadały się na temat Antarktydy, temperatury, zwierząt tam żyjących, a także ubogiej roślinności. Wszyscy uczniowie zachwycili wspaniałą znajomością lektury:  wychowawczynię i bibliotekarkę.

Alicja Gac, Elżbieta Rusiecka

E.R