REALIZACJA PROJEKTU CZYTELNICZEGO W KLASIE II B

(szerokość: 190 / wysokość: 253)Od września trwa w klasie II b realizacja projektu, którego celem jest rozbudzanie aktywności i rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Korzystając z zasobów własnych i szkolnej biblioteki, uczniowie samodzielnie czytają literaturę, a następnie prezentują swoim koleżankom i kolegom. Bo nikt  lepiej  nie  zachęci, niż rówieśnik mający podobne upodobania i zainteresowania. Prezentacja polega na pokazaniu książki, zaprezentowaniu jej tytułu i autora. Później następuje przedstawienie bohaterów i opowiedzenie ciekawego zdarzenia lub rozdziału, często poparte pokazywaniem ilustracji zawartych w książce.  Na koniec prezentująca osoba czyta przygotowany fragment i oczywiście gorąco poleca zapoznanie się z całością lektury. Wszyscy robią to z ogromnym zaangażowaniem i bardzo sprawnie. Wśród prezentujących wyłonili się liderzy, którzy częściej niż inni sięgają po książki, czyli są „molami książkowymi". Można ich zobaczyć na zdjęciach. A największymi liderkami są Ola Gawron – 10 prezentacji i Eliza Zatwarnicka – 8 prezentacji.

G. Kośnik

Wst. E.R