CHEMICY W AKCJI

(szerokość: 375 / wysokość: 211)Dzięki wsparciu fundacji KGHM w naszej szkole jest nowoczesna pracownia chemiczna. Grupa chemików działająca w kole chemicznym w pełni wykorzystuje możliwości tej nowoczesnej pracowni. Zaprosili na swoje zajęcia rodziców i przygotowali szereg niespodzianek. Zaczęło się testem wiedzy, który rodzice przeszli z powodzeniem wygrywając wirtualny milion. Przyszła pora na pokazy eksperymentów. Tu swój kunszt eksperymentowania  zademonstrowali członkowie koła, zbierając zasłużone brawa po każdym udanym eksperymencie. Tą wspólną przygodę naukową wszyscy zakończyli z niedosytem. Od razu powstał pomysł organizowania kolejnych  pokazów chemicznych. Młodzi chemicy przygotowali i przeprowadzili wspólne eksperymentowanie z przedszkolakami. Kolejnym działaniem koła było przygotowanie i przeprowadzenie „Dnia Chemika". Do uczestnictwa w zajęciach zaprosili przedstawicieli klas VI i VII, a także klasę IV. W tym szczególnym dniu odbywały się pokazy eksperymentów. Wywołano ducha chemii, pojawił się wąż chemiczny, żonglowano kolorami, a nawet pojawiły się płonące drożdże. Grano w chemiczne gry planszowe, które wymyślili i wykonali kółkowicze. Zaproszeni goście mieli także okazję do samodzielnego eksperymentowania pod czujnym okiem członków koła. W klasach ósmych prowadzono eksperymenty badające składniki pokarmowe. I tak „ Dzień chemika" trwał prawie tydzień i jedno jest pewne powtórzymy go w przyszłym roku szkolnym !!!

Więcej zdjęć w galerii           E.R