IV Festiwal Szkół Korczakowskich w Jaworze odbył się 22 kwietnia 2009. Uczestniczyło w nim wiele zaprzyjaźnionych szkół, które łączy wspólne imię patrona Janusza Korczaka. Zaproszenie, jak co roku, otrzymała również nasza szkoła.W ramach Festiwalu, tradycyjnie już, przeprowadzony został Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Uczestników podzielono na dwie kategorie: klasy I-III oraz IV-VI. Osobno oceniano solistów i zespoły. W młodszej kategorii najlepszym solistą okazał się uczeń kl. II „a" naszej szkoły Rafał Dąbrowa i zdobył on I miejsce. Rafał zaśpiewał piosenkę zespołu ABBA „Money, money". W kategorii starszej natomiast III miejsce uzyskała Małgorzata Haniecka z kl. VI „b", towarzyszyły jej Aleksandra Dąbrowska oraz Dominika Szostek. Dziewczęta zaprezentowały piosenkę Miley Cyrus pt. „I miss you". Gratulujemy sukcesów!

Uczniów do konkursu przygotowały p. Justyna Dziubak-Sobiechowska oraz p. Aneta Czapska, która uczestniczyła razem z dziećmi w Festiwalu.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali również wyróżnienia w konkursie literackim, który przebiegał pod hasłem praw dziecka. Wyróżnieni zostali Karol Rokus oraz Jakub Gachowski, obaj z klasy IV „a". Napisali oni swoje prace pod kierunkiem kierunkiem. p.Anny Denisiak. Prace obu chłopców oraz ich starszej koleżanki Anety Lipy z klasy VIb zostały umieszczone w publikacji dotyczącej praw dziecka wydanej przez Szkołę Podstawową w Jaworze. Przeczytaj ich prace!

W konkursie plastycznym wyróżniono pracę uczennicy kl. II „a" Justyny Kapral (wych. p. Bernarda Mormul). Gratulujemy!