„Człowiek bez pasji  jest jak okręt, który nie wie dokąd zmierza"

(szerokość: 375 / wysokość: 375)Po podjęciu decyzji o kolejnym przystąpieniu do programu „Szkoła z Klasą 2.0", czas było zorganizować  spotkanie Zespołu, na którym został określony cel główny. W tym roku szkolnym Zespół składa się z p.dyrektor – p. B.Miler-Kornickiej, koordynatora szkolnego – p. J. Dziubak-Sobiechowskiej oraz członków: p. B.Wawrzeńczyk. p.S.Kaszowskiej, p. A. Czapskiej, p. V.Gachowskiej, p. M.Rudzkiej- Kupczyńskiej, p.D.Chopkowicz, p. I.Nowickiej i p. B. Słotwińskiej.Na podstawie rozmów, uwag członków Zespołu, analizy zasobów i potrzeb szkoły oraz z uwzględnieniem innych planów szkoły na ten rok szkolny, Zespół wspólnie wybrał jeden z 10 celów głównych, który będzie realizowany w programie przez cały rok szkolny, a mianowicie PASJA DO NAUKI: szkoła motywuje do nauki, angażuje i rozwija pasje uczniów i nauczycieli.Jesteśmy szkołą, która chce, aby jej absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do dalszego kształcenia. Chcemy stworzyć uczniom takie warunki, aby każdy uczeń czuł się dobrze, miał możliwości rozwoju swojej osobowości i uzdolnień, miał poczucie bezpieczeństwa. Chcemy, aby nasza szkoła cieszyła się zaufaniem dzieci i rodziców, była postrzegana i ceniona w środowisku. Dbamy o to, aby nasi uczniowie pozytywnie patrzyli na otaczający ich świat, siebie i innych ludzi. Chcemy, aby nasi uczniowie byli twórczy, starali się rozwiązywać napotkane problemy, żeby naukę traktowali jako coś naturalnego, żeby mieli określone zainteresowania, którym poświęcają swój czas i starają się je rozwijać. Zabiegamy o to, aby każdy uczeń zdobywał wiedzę i umiejętności, korzystając z różnych źródeł, aby dostrzegał złożoność świata, żeby był aktywny umysłowo.

Poprzez realizację powyższego celu chcemy, aby:

-koła zainteresowań rozwijały zainteresowania uczniów

-nauczyciele wykorzystywali na lekcjach nowatorskie metody, angażując w ten sposób wszystkich uczniów

-uczniowie angażowali się przy organizacji różnych imprez i uroczystości szkolnych

-nauczyciele dzielili się wiedzą z innymi nauczycielami, prowadząc lekcje otwarte

-nauczyciele korzystali jak najczęściej z TIK (4 tablice interaktywne w szkole, dwie sale komputerowe)

-prowadzone były lekcje metodą lekcji odwróconych i "Uczymy innych"

-były organizowane wycieczki do muzeum, na ciekawe wykłady i wydarzenia naukowe

-były organizowane wyjścia z uczniami poza szkołę, aby w ten sposób uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak teoretyczna wiedza może przełożyć się na praktyczne działania

-były zapraszane do szkoły osoby, które są specjalistami w dziedzinach, które leżą w kręgu zainteresowań uczniów

-były organizowane ciekawe konkursy, które pozwolą na rozwój zainteresowań uczniów (tematy w nich zawarte wykraczają często poza podstawę programową).

Koordynator szkolny

Justyna Dziubak-Sobiechowska