Już po raz siódmy w zaprzyjaźnionej od lat z nami Szkole Podstawowej nr2 im. Janusza Korczaka w Nowej Rudzie odbyło się Forum Redakcji Gazet Korczakowskich.
               Nasza szkołą uczestniczyła w takim spotkaniu czwarty raz. Szkolną gazetkę "Zlepek" reprezentowały podczas forum uczennice klasy Vc, redaktor naczelna Paulina Manias oraz Alicja Kaczan.
               Noworudzka impreza to przede wszystkim warsztaty dziennikarskie, podczas których uczestnicy spotykają się z prawdziwymi redaktorami i z pierwszej ręki mogą dowiedzieć się jak na co dzień wygląda praca dziennikarza. Wynikiem takich spotkań jest specjalne wydanie gazetki "Uczniak" (gazeta SP2 w Nowej Rudzie), która powstaje dzięki twórczej pracy uczniów szkół korczakowskich.
                W tym roku oprócz zajęć warsztatowych, które odbyły się pod hasłem "Odkrywaj ze mną mój świat", przeprowadzono dużo zabaw i konkursów. Co ciekawe, nie było poddziału na młodzież i dorosłych. Opiekunowie uczestniczyli razem ze swoimi podopiecznymi w zajęciach.
                Czy wiecie, co można zrobić z gazety? Ze starych gazet uczestnicy wyczarowali przeróżne figury, postacie, rośliny, zwierzęta, a nawet fartuszek do ubrania. Dzięki gazecie strzelano gole do bramki oraz wykonano kilka innych sprawnościowych ćwiczeń. W sali komputerowej uczniowie pracowali nad specjalnym wydaniem gazety oraz przeprowadzono konkurs - kto najprędzej pisze na komputerze. Honor dorosłych uratowała opiekunka naszej gazety - pani Beata Wawrzeńczyk, która zajęła  II miejsce.
                Takie spotkania to nie tylko miło spędzony czas, ale możliwość obserwacji tego, co robią inni oraz wymiany doświadczeń.