Dnia 23 marca 2010 r. w Legnicy odbył się VI Konkurs Bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć", w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły z klasy III i VI wraz z opiekunami: panią B. Kornicką i panią B. Mormul. Zmagania te sprawdzały wiedzę uczestników o pierwszej pomocy oraz uczyły jak radzić sobie z niebezpiecznymi sytuacjami dnia codziennego. Pomimo dużej konkurencji i trudnych zadań obie drużyny z Chojnowa stanęły na podium. Klasa III zajęła 3 miejsce. W skład tego zespołu wchodzili - Weronika Szuła, Weronika Bielecka, Damian Kłos. Klasa VI zajęła 2 miejsce. Ich drużyna składała się z trzech osób: Karolina Końka, Joanna Rucińska i Agnieszka Wołoszyn. Piękne nagrody zrekompensowały wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu. Obydwie drużyny przedostały się do dalszego etapu, który odbędzie się 17 maja we Wrocławiu.

A.Wołoszyn, VIa