Już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się biesiada historyczna. Spotkaliśmy się już w starożytnej Grecji i średniowiecznej Polsce. Tym razem uczniowie przenieśli się do „złotego wieku" Jagiellonów. Biesiada to nie tylko czas sprawdzania wiedzy, ale także możliwość jej poszerzenia oraz dobra zabawa. W tym roku na tle krakowskich sukiennic zobaczyliśmy urocze kramarki, bogatego kupca z małżonką, biskupa oraz prowadzącego całą imprezę szlachcica. Wszyscy prowadzący imprezę uczniowie byli w strojach wypożyczonych z legnickiego teatru. W tym roku konkurencje obejmowały między innymi: wiadomości z historii, znajomość archaizmów językowych, umiejętność rozpoznawania przypraw. W zabawie, oprócz drużyn reprezentujących klasy piąte, brali udział również ochotnicy z publiczności, którzy np.: rozpoznawali, kierując się jedynie zmysłem smaku  - warzywa, mielili pieprz na czas, brali udział w walkach kogutów. Zwyciężyła drużyna z klasy Va w składzie: Julia Silldorf, Adrianna Stańczyk, Aleksandra Najda, II miejsce zajęła klasa Vb (Kacper Jezierski, Mateusz Arasim, Kacper Dudek),  III miejsce – klasa Vc (Alicja Kaczan, Mateusz Trzeciak, Piotr Lizak). Biesiadę przygotowały panie – Beata Wawrzeńczyk i Małgorzata Cieśla.