Przed świętami wielkanocnymi My, czyli uczniowie  klasy III a, przygotowaliśmy przez kilka dni (pod kierunkiem naszej wychowawczyni Małgorzaty Mormul i pomocy rodziców) upominki, pisanki i kartki świąteczne dla nowo poznanych kolegów i koleżanek z Danii. Poznaliśmy ich poprzez Internet za pośrednictwem Adasia siostrzeńca naszej pani wicedyrektor Beaty Miler- Kornickiej.

Adaś jest w naszym wieku i chodzi do III b Lindenskovskolen (nasza szkoła podstawowa) w NYKØBING FALSTER w Danii. Jego klasa liczy tylko 16 uczniów (9 chłopców i 7 dziewczynek), wychowawczynią jest Pani Signe Chrisiansen. Jest to klasa do której chodzą dzieci różnych narodowości.
Przygotowane przez nas podarunki do Danii zawiozła Pani wicedyrektor, która tam spędzała święta wielkanocne. W naszym imieniu przekazała kartki świąteczne, zdjęcia, kolorowe pisanki - zajączki, słodycze a przede wszystkim list od nas, który pomogła nam przetłumaczyć na język angielski pani Justyna Dziubak – Sobiechowska (nasza nauczycielka  języka angielskiego).

Nasi nowi koledzy i koleżanki  z  klas III b z NYKØBING FALSTER w Danii bardzo się ucieszyli i byli zaskoczeni kolorowymi i pięknie wykonanymi przez nas pisankami i kartkami świątecznymi. Warto nadmienić, że każda kartka była imiennie skierowana do konkretnego ucznia (imiona poznaliśmy przez Adasia).  Moment przekazania podarunków świątecznych od nas zarejestrowała lokalna gazeta z NYKØBING FALSTER .

Nasi nowi duńscy przyjaciele przekazali nam również zdjęcia swojej klasy, każde z nich napisało kilka słów o sobie po angielsku, bo tak jak u nas w szkole ich językiem obcym jest język angielski.

Zaprosiliśmy ich do naszego kraju, do naszego miasta i naszej szkoły. Bardzo się ucieszyli z tego zaproszenia. Odwiedzą  nas we wrześniu.

(szerokość: 750 / wysokość: 562)     (szerokość: 750 / wysokość: 562)     (szerokość: 750 / wysokość: 562)

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII