Korczakowcy w Egelsbach

Dnia 26.04.2010r. o godz.6.00 uczniowie (członkowie zespołów artystycznych) z SP4 wraz z opiekunami wyjechali na czterodniową wycieczkę do miasta partnerskiego Chojnowa – Egelsbach w Niemczech – na zaproszenie pana Ditera Schrodera.

W poniedziałek po południu dotarliśmy do młodzieżowego centrum ekologicznego w Egelsbach, gdzie mieszkaliśmy. W drugim dniu pobytu czekały nas aż trzy występy. Rano po spotkaliśmy się z burmistrzem miasta, a następnie wyruszyliśmy w odwiedziny do naszych równeśników ze szkoły podstawowej. Tam wystąpiliśmy z przygotowanym programem śpiewu i tańca oraz uczestniczyliśmy w lekcjach w niemieckiej podstawówce. Dowiedzieliśmy się wiele o sobie nawzajem. Kolejny pokaz odbył się w sali widowiskowej. Prezentowaliśmy się przed wieloma ważnymi gośćmi oraz zespołem z pobliskiej szkoły, który także dał swój pokaz. Radośni i pełni zapału pojechaliśmy na ostatni występ do Domu Spokojnej Starości. Tam zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami i ślicznymi prezentami. Zadowoleni z siebie, dumni, chociaż bardzo zmęczeni powróciliśmy do ośrodka. Następnego dnia, w środę zwiedziliśmy lotnisko w Egelsbach, mieliśmy przyjemność oglądać loty szybowców i dotykać te olbrzymie maszyny. Potem pojechaliśmy do Frankfurtu. Pierwszym punktem zwiedzania tego miasta był wieża obserwacyjna. Znajdując się na 190 m n.p.m. nie mogliśmy nadziwić się pięknym widokom. Następnie udaliśmy się do centrum miasta, gdzie spacerując zwiedzaliśmy jego urocze zakątki. Kolejny dzień – czwartek – był już, niestety, ostatnim dniem pobytu w naszym mieście partnerskim. Radośni, zadowoleni i pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do Chojnowa późnym popołudniem.

Nasza wizyta w Egelsbach nie doszłaby do skutku, gdyby nie ogromne zaangażowanie pana Schrodera, któremu bardzo gorąco dziękujemy. Nie sposób tez pominąć innych darczyńców, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie finansowe. A są to: p. Stanisław Kryszczuk, p. Małgorzata Kryszczuk, p. Elżbieta Kehle, p. Mirella Wrotna, p. Ewa Chorap, p. Paweł Giersok, p. Jadwiga Jakubiec, p. dr Jolanta Szymańska, p. dr Ewa Fraj, p. dr Włodzimierz Więcek, p. Waldemar Dominiak („Henmar"), p. Jan Rudziak, p. Zenon Rudziak (sklep sportowy), p. Bożena Brzozowa, p. Krystyna Wojtyło, p. Przemysław Perucki, p. Roman Sikora, p. Arkardiusz Rybczyński („Mediart"), p. Śliwiany (PHU Petro), p. prezez Banku Spółdzielczego w Chojnowie oraz Rada Rodziców przy SP-4. Serdecznie dziękujemy!

Agnieszka Wołoszyn

więcej zdjęć w galerii