W tym roku  Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek przypadł 9 czerwca. Szkoły chojnowskie i Miejska Biblioteka Publiczna włączyły się w akację uwalniania książek. W szkołach zorganizowano półki na uwolnione książki. Każdy mógł z tej półki zabrać książkę i położyć inną.

Delegacje szkół wraz z bibliotekarzami spotkali się w tym dniu w rynku miasta poprzebierani za postacie bajkowe z kołatkami, grzechotkami oraz z hasłami:

POZWÓL CZYTAĆ INNYM.

WEŹ UDZIAŁ W SZTAFECIE KSIĄŻEK

PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ

KSIĄŻKI WSZYSTKICH PÓŁEK ŁĄCZMY SIĘ

USŁYSZ PŁACZ NIECZYTANEJ KSIĄŻKI

WEŹ SAMOTNĄ ODDAJ OSWOJONĄ

OTWÓRZ KARTKI WYOBRAŹNI

CHOJNOWIANIE DO CZYTANIA

Wszyscy uczestnicy marszu przeszli wokół rynku do ratusza, gdzie spotkali się z Sekretarzem Miasta p. B. Mytkowską. Po drodze skandowali hasła i rozdawali – uwalniali książki. Panowała wesoła i życzliwa atmosfera. Wykonano szereg zdjęć, które zamieszczamy na stronie internetowej szkoły.

Koordynator akcji „Uwalniamy książki" -  Elżbieta Rusiecka

więcej zdjęć w galerii