(szerokość: 750 / wysokość: 500)

więcej zdjęć w galerii

 

     (szerokość: 180 / wysokość: 255)  „Bezpieczeństwo Dziecka na Drodze" – pod takim hasłem firma Statoil Poland zorganizowała w drugiej połowie września br. ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną mającą na celu zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z dróg publicznych. Do tej kampanii przyłączyli się również pierwszoklasiści naszej szkoły. 

W ogłoszonym przez firmę Statoil konkursie plastycznym, dzieci przedstawiły zdobytą wiedzę na temat znajomości przepisów drogowych.  Powstało bardzo wiele pięknych prac, które można było oglądać w holu szkoły. Nagrodą za najciekawszy rysunek był rower górski wraz z kaskiem ochronnym.

(szerokość: 120 / wysokość: 180)

28 września w obecności policjantów oraz - Komisarza Lwa (Policyjny Przyjaciel Dzieci- jest to oficjalna maskotka Policji Dolnośląskiej) została przyznana nagroda główna dla Natalki Sigłowej z klasy I b oraz wyróżniono prace Kasi Grudzień i Jakuba Arasim również z klasy I b.

Obecność policjantów była uwieńczeniem akcji edukacyjnej prowadzonej w klasach I na temat bezpiecznego ruchu drogowego.

Wszystkie dzieci objęte kampanią otrzymały gry edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły" oraz znaczki odblaskowe. Podczas spotkania edukacyjnego dzieci, które wzięły udział w quizie prowadzonym przez policjanta i prawidłowo odpowiedziały na pytanie otrzymały dodatkowo kamizelkę odblaskową.

                                                                                      Alina Bijak

  

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie