„SPOTKAJMY SIĘ W CZWÓRCE"

To już od piętnastu lat dzieci ze świetlicy SP nr 4 wraz ze swoją p. Bożeną Szarek zapraszają swoje młodsze koleżanki i młodych kolegów z grup zerowych chojnowskich przedszkoli na spotkanie teatralne pt. „Spotkajmy się w czwórce"

Przedszkolaków przywitała dyrektor szkoły p. E. Borysewicz. Dzieci ze świetlicy stworzyły swoją własną bajkę o Czerwonym Kapturku. Zamiast groźnego wilka pojawiła się przesympatyczna wilczyca, gajowy zachorował i zastąpiła go jego żona, a „Czerwonych Kapturków" w tym i chłopców – „Czerwonych Kojotów" było sporo.

Przedstawienie wystawione przez uczniów z klas trzecich ze świetlicy bardzo podobało się przedszkolakom. Świadczyły o tym częste uśmiechy i gromkie brawa. Po przedstawieniu król Maciuś I wraz z królewną i paziem oprowadzili przedszkolaków po szkole. Zwiedzano między innymi pracownie języka angielskiego, komputerowe, salę teatralną, wypożyczalnię, czytelnię, salę audiowizualną, basen oraz nowoczesną pracownię przyrodniczą ze wspaniałą tablicą interaktywną.

Spotkania dzieci ze świetlicy z przedszkolakami przyczyniają się do przełamania onieśmielenia i strachu przed wstąpieniem w progi w swojej  przyszłej szkoły oraz wskazują różnorodne możliwości twórczej aktywności przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie.

więcej zdjęć w galerii