POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD MARZEŃ"

Już od  od 2000 r. biblioteki Legnicy i powiatu legnickiego organizują cykliczną imprezę święta książki pt. "Bliżej Książki". W tym roku  zaplanowano m.in. zapoznanie się z twórczością Marcina Pałasza poprzez przeprowadzenie konkursu dla dzieci "Wszystko zaczyna się od marzeń" i spotkania z autorem. Nasze uczennice, które zajęły w I etapie 3 pierwsze miejsca, godnie reprezentowały naszą szkołę i miasto Chojnów  6 kwietnia 2011 r. w Legnicy podczas II etapu konkursu powiatowego zajmując wśród pięciu nagrodzonych miejsc następujące lokaty:

I  miejsce Julia Zawadzka -  kl.III a

V  miejsceNikola Ginda - kl.IIIa
 Marta Sobiechowska -  kl. III b zajęła VI miejsce

W konkursie wzięło udział 21 uczestników  z siedmiu gmin.

Po konkursie w oczekiwaniu na wyniki uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z autorem  książek min. „Ptaś i Miaugosia", „Heca nie z tej ziemi" z panem  Marcinem Pałaszem. Mogli zadawać autorowi pytania z różnych dziedzin nawet jego życia prywatnego. Następnie otrzymali autografy w zakupionych książkach lub swoich pamiętnikach, a potem już same przyjemności czyli nagrody i sesja zdjęciowa z autorem.

Do konkursu uczennice przygotowała Elżbieta Rusiecka

Pięć osób nagrodzonych, wśród nich dwie nasze uczennice: Julia Zawadzka i Nikola Ginda

(szerokość: 375 / wysokość: 281)   (szerokość: 375 / wysokość: 281)
 VI miejsce Marta Sobiechowska kl. III b                                                        Autograf od autora Marcina Pałasza dla Julii Zawadzkiej