VIII CHOJNOWSKIE DYKTANDO

Organizator:

Burmistrz Miasta Chojnowa

Cele konkursu:

1.      Rozwijanie zainteresowań językiem jako składnikiem dziedzictwa narodowego i doskonalenie poprawności ortograficznej.

2.      Propagowanie zasad poprawnej polszczyzny i szerzenie kultury języka.

3.      Rozwijanie potrzeb rozrywki intelektualnej.

Warunki uczestnictwa:

1.      Uczestnikami dyktanda mogą być uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI), gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby do lat 18 (z terenu Miasta i Gminy Chojnów) oraz dorośli z terenu całego kraju.

2.      W dyktandzie nie mogą brać udziału nauczyciele języka polskiego, dziennikarze, studenci filologii polskiej i dziennikarstwa.

3.      Dyktando zostanie przeprowadzone w następujących kategoriach:

a)      Kategoria zamknięta – dla mieszkańców Miasta i Gminy Chojnów:

- grupa I: uczniowie szkół podstawowych (klasy IV- VI);

- grupa II: uczniowie gimnazjów i osoby do lat 18.

b)      Kategoria otwarta – grupa III: osoby powyżej lat 18.

4.      Zgłoszenia na Kartach Uczestnictwa będą przyjmowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz u nauczycieli języka polskiego chojnowskich i gminnych szkół do 7 czerwca br. oraz w dniu dyktanda:

- dla grupy I:  9:30 – 9:55;

- dla grupy II: od 11:30 – 11:55;

- dla grupy III: od 15:30 – 15:55.

5.      Skład komisji oceniającej:

Oceny prac konkursowych dokona jury powołane przez Organizatora. Jury zastrzega sobie prawo różnego podziału nagród rzeczowych, a jego postanowienia są ostateczne i nieodwołalne.

Nagrody:

1.      Za zajęcie I miejsca w poszczególnych grupach zostanie przyznany tytuł MISTRZA ORTOGRAFII ZIEMI CHOJNOWSKIEJ.

2.      Laureaci konkursu – zdobywcy I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach - otrzymają nagrody rzeczowe.

3.      Jury oficjalnie przedstawi zdobywców pierwszych dziesięciu miejsc w poszczególnych kategoriach.

Postanowienia końcowe:

1. Uczestnicy, poprzez wypisanie KART UCZESTNICTWA i fakt przystąpienia do VIII CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA, wyrażają zgodę na wykorzystanie przez Organizatora danych osobowych na czas i dla potrzeb przeprowadzenia DYKTANDA  na warunkach określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002, Nr 101, poz. 926).
  2. We wszystkich sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy prawa polskiego, w szczególności przepisy Kodeksu Cywilnego.
  3. Tekst VIII CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA został opracowany przez nauczycielki języka polskiego chojnowskich placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 3 – Ewę Więcek, Małgorzatę Szczepanowską, Annę Pauch; Szkoły Podstawowej nr 4 – Anetę Czapską; Gimnazjum nr 1 – Klaudię Dominiak, Ewę Wołoszyn; Gimnazjum nr 2 – Ewę Kantor, Lucynę Spes, Małgorzatę Graban.

Koordynatorem VIII CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA jest Lucyna Spes, tel. 76 8188593.