GŁOŚNE CZYTANIE OPOWIADAŃ G.  KASDEPKE Z KSIAŻKI "CO TO ZNACZY...CZYLI 101 ZABAWNYCH HISTORYJEK, KTÓRE POZWOLĄ ZROZUMIEĆ ZNACZENIE NIEKTÓRYCH POWIEDZEŃ"

I POSZUKIWANIA W SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM...

Jak co roku w bibliotece realizowany jest przez p. E. Rusiecką program „Cała szkoła czyta dzieciom"

W ramach głośnego czytania w listopadzie   klasa II b wysłuchała wybranych opowiadań G. Kasdepke z książki „Co to znaczy…czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń. Dzieciom czytała  p. Dorota Chopkowicz. Uczniowie wyszukiwali i  odczytywali ze słowników frazeologicznych wybranych powiedzonek np. co to znaczy: ciepłe kluchy, czuć miętę do kogoś, mieć mleko pod nosem, wpuścić kogoś w maliny.

Więcej zdjęć w galerii