CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

28 lutego III a wysłuchała kilka fragmentów z książki J. Olech pt."Pompon w rodzinie Fisiów". Uczniom czytała bibliotekarka p. Elżbieta Rusiecka. Poniżej krótka recenzja książki: Pompon w rodzinie Fisiów to bardzo niebanalna historia pewnego smoka. Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie. Miał dwoje oddanych opiekunów - dzieci państwa Fisiów - Malwinę i Gniewosza, którzy pewnego dnia zabrali go nawet na zieloną szkołę. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6-10 lat, napisana z wielkim poczuciem humoru, jest też zbiorem świetnych obserwacji życia rodzinnego i satyrą na dzisiejszą rzeczywistość. Joanna Olech jest także autorką ilustracji. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książki i  odpowiadali na szczegółowe pytania związane z jej treścią.