Konkurs Recytatorski "Maluchy lubią wiersze"

27 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr4 odbył się konkurs recytatorski dla najmłodszych, w którym uczestniczyło 10 uczniów, każdy z nich prezentował jeden utwór literacki wybranego przez siebie autora. Zmagania najmłodszych artystów oceniało jury w składzie: Beata Miller-Kornicka, Barbara Słotwińska, Małgorzata Krzywda, Marzena Luty.

Laureatami Konkursu Recytatorskiego zostali:

W kategorii klas I :

I m. - Dominika Tenior "Dziura w moście"

II m. - Wiktoria Rybczyńska "Dziurki w serze"

II m. - Oliwia Sypień "Zakochana żaba"

W kategorii klas II :

I m. -  Aleksandra Chmielewska "Kolorowa krowa"

II-m. - Weronika Hajder "Brat"

II m. - Zuzia Świdurska "Wojtuś fantasta"

W kategorii klas III:

I m. - Paweł Jochenko "Lisek"

II-m. - Marceli Ekielski "Bez tytułu"

III m. - Maciej Kądziołka "Szklanka przechwalanka"

III-m. - Marcel Sypień "O ślimaku co szukał wiosny"

Dodatkową atrakcją konkursu była Nagroda Publiczności. Najwięcej głosów  otrzymała uczennica klasy I Wiktoria Rybczyńska.

Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowania poezją dziecięcą, ponieważ utwory poetyckie oddziaływują na sferę emocjonalną dziecka, pobudzają fantazję, rozwijają twórczą postawę i wzbogacają jego osobowość. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Konkurs przygotowały i prowadziły Barbara Wiatrowicz i Teresa Halikowska

Więcej zdjęć w galerii                E.R