18.04.2012

„Smok, mokradła, smora… i śmieszne historie Pompona"

XII edycja BLIŻEJ KSIĄŻKI

14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się pierwszy etap powiatowego konkursu czytelniczego „Smok, mokradła, smora… i śmieszne historie Pompona"

przygotowanego na podstawie książek Joanny Olech , a skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Konkurs ten organizowany był w ramach XII edycji „BLIŻEJ KSIĄŻKI" - corocznej wspólnej imprezy Legnickiej Biblioteki Publicznej i bibliotek publicznych powiatu legnickiego organizowanej z okazji dni książki: Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Nasi uczniowie, Hanna Chopkowicz i Maciej Saja oraz Gabriela Spes z SP 3 reprezentowali Chojnów podczas finału konkursu, który – z udziałem Joanny Olech – odbył się 18 kwietnia 2012 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu z autorką, miały okazję zadawać pytania dotyczące jej twórczości i życia. Wypowiedzi pisarki wywoływały dużo emocji i radości wsród dzieci i dorosłych.  Poziom konkursu był bardzo wysoki. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dwie piękne książki: popularnonaukową - "Cuda natury"(wydanie albumowe) i beletrystyczną autorstwa p. Joanny Olech "Gdzie diabeł mówi...do usług".

Ten dzień pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników konkursu.

Więcej zdjęć w galerii              E.R