"Pies Reksio naszym przyjacielem"

25.04.2012 r. we wszystkich klasach pierwszych pani Bożena Szarek przeprowadziła warsztaty z zakresu bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami Pt. "Pies Reksio naszym przyjacielem". Dzieci zostały zapoznane z głównymi zasadami bezpiecznego postępowania z psami.

Na foliogramach zobaczyły oznaki zachowania psa: przyjaznego i wrogiego.

Zostały omówione sytuacje mogące stworzyć zagrożenie ze strony psa. Uczniowie  obejrzeli również film Pt." Czy pies musi gryźć?". Na konie zajęć dzieci zostały nauczone „postawy żółwia" – czyli co zrobić i jak się zachować gdy zaatakuje ich pies.

Już wkrótce wszyscy uczniowie z klas I-III zobaczą profesjonalną tresurę psa policyjnego, którą poprowadzi  instruktor z Ośrodka Szkolenia i Tresury Psów z Legnicy.

Więcej zdjęć w galerii     E.R