„Europejskie Słoneczne Dni"

08.05.2012 r. uczniowie klas pierwszych ze świetlicy zostali zaproszeni przez w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie do wzięcia udziału obchodach „Europejskich Słonecznych Dni".

Na pokazie mody słoneczej nasi uczniowie wystąpili w strojach ekologicznych. Wszyscy występujący otrzymali drobne upominki a pierwsze miejsce w naszej kategorii zdobyła Sara Luszniewskaw stroju "Świetlicowy Promyk Słońca". Następnie dyrektor szkoły p. Andrzej Urban ogłosił wyniki konkursu plastycznego o koniku Gracji. Nasza uczennica Dorotka Druzga zdobyła pierwsze miejsce.

Po tych atrakcjach dzieci udały się do sali przeznaczonej dla amatorów fotografii i tam pokazano im jak można malować światłem. Na sali gimnastycznej pani Alina Bujak przygotowała dla nas „słoneczne rozgrywki sportowe". W auli obejrzeliśmy przedstawienie Pt. "Wędrówki energooszczędnej żarówki" w wykonaniu uczniów z gimnazjum.

Na boisku szkolnym z biletów wykonanych przez dzieci wspólnie z grupą z  przedszkola nr 3 oraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 zbudowaliśmy kolektor słoneczny .Obchody zakończyły się słonecznym pochodem ulicami miasta pod Urząd Miejski. Tam przywitał wszystkich uczestników Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies.

Dziękujemy dyrektorowi Gimnazjum nr 2 w Chojnowie panu Andrzejowi Urbanowi , pani wice-dyrektor Lucynie Spes oraz koordynatorowi całej akcji pani  Małgorzacie Potaczale za zaproszenie nas do wzięcia udziału w tak wspaniałej imprezie.

Bożena Szarek i Dorota Chopkowicz

żródło www.chojnow.pl