TAK BAWILIŚMY SIĘ NA FESTYNIE

„POPOŁUDNIE Z CZWÓRKĄ"

„Do zabawy, potrzebne miły towarzysz i natchnienie, więc swoboda", ta jedna z myśli Janusza Korczaka towarzyszyła sobotniemu festynowi „Popołudnie z czwórką", który odbył się 26.05.2012 na boisku naszej szkoły. Dopisała nam  pogoda i frekwencja.

Podczas imprezy nie zabrakło akcentów związanych z patronem szkoły.

Już od godziny 11.30 miał miejsce Rodzinny Turniej Korczakowski, w którym należało wykazać się  sprawnością fizyczną i wiedzą teoretyczną o patronie.

(szerokość: 190 / wysokość: 142)       (szerokość: 190 / wysokość: 142)       (szerokość: 190 / wysokość: 142)

O godzinie 14.00 p. dyrektor E. Borysewicz oficjalnie rozpoczęła festyn i zaprosiła do korzystania z licznych atrakcji którymi były: kawiarenka „Pod Czwórką", galeria z pracami uczniów,„Kącik szczęścia", stoiska z biżuterią, z ciastkami z wróżbą, salon wizażystów, dmuchane zamki, popcorn i wata cukrowa. Odbył się również pokaz ratownictwa przedmedycznego, można też było sprawdzić swoją zręczność w grze w darta, a także nauczyć się grać w mini golfa.

(szerokość: 190 / wysokość: 142)     (szerokość: 190 / wysokość: 142)    (szerokość: 190 / wysokość: 142)

Na scenie zaprezentowały się szkolne  zespoły taneczne „Rytm" i „Reeplay", chór „Allegro" oraz wokaliści Rafał Dąbrowa, Ola Kuźniarz i Justyna Kapral a także Wiktor Cieśla, który zagrał na skrzypcach i Michał Gorzyński na akordeonie, trio z klasy III b, Julia Kałwak, Hanna Parzonka i Agata Kanabrodzka z ciekawą aranżacją piosenki „Koko Euro Spoko" oraz pierwszaki ze świetlicy z piosenką „Świetlica radosna".

(szerokość: 190 / wysokość: 142)   (szerokość: 190 / wysokość: 142)  (szerokość: 190 / wysokość: 142)   (szerokość: 190 / wysokość: 142)

W trakcie festynu część uczestników udała się do sali teatralnej na przygotowane przez  koła teatralne przedstawienie poświęcone postaci Janusza Korczaka.

(szerokość: 190 / wysokość: 126)            (szerokość: 190 / wysokość: 126)

Podczas delektowania się dobrym ciastem, kawą i herbatą, wszyscy mieli okazję wysłuchać repertuaru lokalnego muzyka p. Juranda Kowalskiego, który rozpoczął swój występ piosenką pt.„Jesteś mamo jedyną", dedykowaną wszystkim mamom z okazji ich święta.

Przed zakończeniem festynu odbyła się emocjonująca licytacja , której przedmiotem były: piłka ręczna „Select" z podpisami drużyny wicemistrzyń Polski KGHM „Metraco – Zagłębie" Lubin, obraz chojnowskiego plastyka Ireneusza Józefczuka, dwie pluszowe maskotki wygrane przez szkolne zespoły i masażer do stóp.

Cała imprezę można uznać za udaną. Jej powodzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji festynu i miłe towarzystwo tych, którzy odwiedzili nas tego dnia w szkole.

Do zobaczenia podczas następnego „Popołudnia z Czwórką".

Więcej zdjęć w galerii    E.R