(szerokość: 95 / wysokość: 79)         IX Chojnowskie Dyktando

O tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Chojnowskiej" walczyło łącznie ponad 150 osób w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz dorośli.

Tekst jak można było się spodziewać dotyczył zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Frekwencja zaskoczyła organizatorów, Chojnowskie Dyktando z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem Chojnowian.

fragment tekstu.

„Wokół boiska wrzało. Spojrzenia sześciuset sześćdziesięciu sześciu kibiców powędrowały na ciemnozieloną murawę." (…) „Drużyna „Piorunów"wspaniale prezentowała się w swoich brunatnoszarych spodenkach i jasnopomarańczowych koszulkach." (…) „Trenerzy obu zespołów udzielali zawodnikom ostatnich wskazówek: unikania fauli, skutecznego strzelania goli, wykorzystywania wszystkich rzutów rożnych i innych manewrów mogących rozstrzygnąć o wyniku meczu. Spotkanie jeszcze się nie rozpoczęło, a na trybunach wśród kibiców..."

Poniżej wyniki konkursu. Wśród laureatów są też nasi uczniowie. GRATULACJE!!!

Kategoria I – SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce – MISTRZ ORTOGRAFII ZIEMI CHOJNOWSKIEJ – Marta Zatwarnicka

II miejsce – WICEMISTRZ ORTOGRAFII ZIEMI CHOJNOWSKIEJ – Dominika Gliniecka

III miejsce – II WICEMISTRZ ORTOGRAFII ZIEMI CHOJNOWSKIEJ –Gabriela Kur