W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbył się Drużunowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego „Szkolni Poligloci". W konkursie brały udział czteroosobowe drużyny reprezentujące swoje klasy. Zmagały się one z łamigłówkami językowymi i pytaniami dotyczącymi wiedzy o krajach anglojęzycznych i o Niemczech. Zadania na konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego: Aneta Czapska, Justyna Dziubak – Sobiechowska, Iwona Nowicka oraz Sabina Kaszowska. Językowe zmagania odbyły się w trzech turach: 21 maja – klasy VI, 24 maja – klasy V, zaś 31 maja – klasy IV. Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy IV

I miejsce – kl. IV B

II miejsce – kl. IV A

III miejsce – kl. IV C

Klasy V

I miejsce – kl. V A

II miejsce – kl. V C

III miejsce – kl. V B

Klasy VI

I miejsce –ex aequo kl. VI A i VI D

II miejsce – kl. VI C

III miejsce – kl. VI B

Forma konkursu przypadła do gustu uczestnikom, którzy z zapałem rywalizowali i stawiali czoła językowym wyzwaniom. Konkurs w takiej formie z pewnością zostanie powtórzony również za rok.

więcej zdjęc w galerii