„Z wizytą u Syrenki kopenhaskiej"

 

W dniu 28.09.2012 grupa uczniów klas drugich ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawczynią p. Dorotą Chopkowicz udała się z wizytą do Syrenki kopenhaskiej w ramach cyklu: „Podróże edukacyjne po krajach Unii Europejskiej". W podróży towarzyszyli goście z Danii, którzy wizytowali naszą szkołę.

Na powitanie dzieci trzymając w rękach polskie i duńskie flagi wykonały taniec w rytm muzyki z kultowego filmu "Gang Olsena", co sprawiło dużą radość naszym gościom. Poznały również legendę Syrenki kopenhaskiej, a gościom przedstawiły historię Syrenki warszawskiej.

Zdobywanie wiedzy o Danii odbywało się poprzez różne zadania, zagadki i konkursy i tak np. z duńskich klocków lego układały flagi obu państw, odgadywały tytuły bajek H. Ch. Andersena na podstawie pokazywanych ilustracji, pomagały Wikingowi odnaleźć drogę w labiryncie. Nasi  goście spontanicznie włączali się w przeprowadzane konkurencje dzięki czemu przełamały się bariery i panowała miła atmosfera w czasie zajęć.

Na zakończenie spotkania uczniowie zaśpiewali piosenkę świetlicową i wręczyli gościom drobne upominki.

(szerokość: 375 / wysokość: 248)

(szerokość: 375 / wysokość: 248)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                           Więcej zdjęc w galerii

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie