W piątek 05 października 2012 r.  uczniowie z klasy II b wybrali się na wycieczkę do lasu.  Wycieczkę zorganizował nam pan Tomasz Luszniewski, który jest myśliwym w Kole Łowieckim MIEDZIAK.

O  godz. 8.30 weseli i pełni energii wraz z opiekunami wsiedliśmy do autobusu. Po 10 minutach jazdy ujrzeliśmy terenowy samochód pana Waldemara Luszniewskiego, który pilotował nas w kierunku lasu koło Łukaszowa. Zatrzymaliśmy się na polnej drodze. Wysiedliśmy z autobusu i ruszyliśmy drogą między polami. Byliśmy bardzo zadowoleni, ponieważ sprzyjała nam  pogoda, a dookoła roztaczał się piękny krajobraz. Na polanie czekał na nas pan Tomek. Usiedliśmy na przygotowanych ławkach pod dużymi parasolami. Rozpoczęła się pierwsza część naszej wycieczki. Pan przewodnik opowiadał nam o zwierzętach żyjących w polskich lasach i pokazywał nam ich zdjęcia na tablicach. Następnie udaliśmy się na spacer po lesie. Dowiedzieliśmy się co to jest ambona i do czego służy myśliwym. Celem naszego spaceru był paśnik, do którego włożyliśmy marchewki dla zwierząt. W czasie spaceru podziwialiśmy piękną szatę lasu liściastego do którego zawitała jesień. Po drodze zbieraliśmy liście z różnych drzew. Niestety nie wszyscy szanują dom zwierząt. Bolesną sprawą jest wywożenie śmieci do lasu.  Po drodze natknęliśmy się na wysypisko śmieci. Po spacerze byliśmy już trochę głodni, dlatego z chęcią zabraliśmy się za pieczenie kiełbasek. Po posiłku bawiliśmy się w różne zabawy.  Około 11.30 ruszyliśmy z powrotem do autokaru.

Uważamy, że wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca, czego dowodem są między innymi zamieszczone poniżej zdjęcia.

Bardzo dziękujemy organizatorom:  Tomaszowi Lusznieskiemu, Waldemarowi Luszniewskiemu, Elżbiecie Luszniewskiej.

Uczniowie z klasy II b wraz z wychowawczynią p. Barbarą Waganiak

Więcej zdjęć w galerii                 E.R