Warsztaty tkackie i ceramiczne

We wtorek 9.10.2012 klasy IVa, IV b, V a i V b po raz pierwszy uczestniczyły w warsztatach tkackich i ceramicznych, które odbywały się w Domu Schrama i w MOKSiR.

Uczniowie poznali tajniki tkactwa, mogli też sami spróbować sił w tym rzemiośle – z ich małych dzieł zostanie utworzona wspólna praca związana z jesienią. Natomiast podczas warsztatów ceramicznych uczniowie lepili z gliny to, co im podpowiadała wyobraźnia – dominowały motywy jesienne – dynie związane z Halloween oraz kosze z grzybami, ale pojawiały się też twarze, miecze, zwierzęta, a nawet czołgi.

W podobnych warsztatach będą uczestniczyć także inne klasy.

więcej zdjęc w galerii