„Świetlicowe spotkanie z kolędą"

Już po raz drugi w świetlicy szkolnej, w dniu 18 grudnia 2012r, odbyło się „Świetlicowe spotkanie z kolędą", podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się przed swoimi koleżankami i kolegami oraz zaproszonymi gośćmi.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczestników spotkania i zaproszeniem do wspólnego kolędowania. Następnie głos zabrał ks. Jarosław Górecki, który wprowadził uczestników spotkania w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz symbolicznie podzielił się opłatkiem. Klimat rozpoczynającego się koncertu podkreślał wystrój sali, przygotowanej przez uczniów klas drugich ze świetlicy oraz ich wychowawców.

W przygotowanie występów wokalno-muzycznych zaangażowały się panie: Róża Pakuła i p. Agata Koziar ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Chojnowie, do którego uczęszczają występujący w koncercie uczniowie.

W tym roku, po raz pierwszy  zaprezentowane zostały również wiersze związane z tematyką bożonarodzeniową.

W spotkaniu poetycko – wokalno - muzycznym kolejno występowali:

Martyna Merunowicz  kl. I c wiersz pt: „Boże Narodzenie"

1.     Macieja Saja - kl. IV b   „ Triumfy"  -śpiew - keyboard

2.     Kamil Saja kl. VI b i Julia Kupczyńska kl. VI c   „Wśród nocnej ciszy" – duet gitarowy

3.     Ernest Bezkorowajny – kl. V a „Lulajże Jezuniu" - keyboard

4.     Wellem Kerstens -  kl. II c  „ Gdy śliczna panna" – skrzypce

5.     Aleksandra Gawron - kl. IV b  „Jezus malusieńki" –śpiew - keyboard

6.     Alina Malik – kl. III a „Pójdźmy wszyscy do stajenki" - keyboard

7.     Szymon Szczoczarz kl. I c  i Daria Opiela V a „ Przybieżeli  do Betlejem pasterze " - gitara

8.     Malwina Bosek - kl. II c „Przylecieli aniołkowie" – keyboard

Anna Tersa kl. II c  wiersz pt: „Bóg się rodzi"

9.     Kinga Chochołowicz – kl. V b „W żłobie leży" keyboard

10.  Julia Kupczyńska kl.  VI c   i  Daria Opiela - kl. V a  „Gdy śliczna panna"  - duet gitarowy

11.  Maciej Galez - kl. V b - keyboard „Cicha noc"  i Anna Cieśla – śpiew -(gimnazjalistka, była uczennica naszej szkoły)

12.  Hanna Chopkowicz - kl. IV b  „Dzisiaj w Betlejem"  - śpiew  - keyboard

13.  Piotr Trzeciak – kl. V c   „Dzwonki sań" - gitara

14.  Wiktor Cieśla- kl. II c  „Lulajże Jezuniu"  - skrzypce

15.  Jakub Koziar kl. I c „ Przybieżeli do Betlejem" śpiew –keyboard

Martyna Bijak kl. III a wiersz pt: „Szkoda"  - Ludwik Jerzy Kern

(szerokość: 190 / wysokość: 125)        (szerokość: 190 / wysokość: 125)            (szerokość: 190 / wysokość: 125)

Miłym akcentem uroczystości było wspólnie odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy" przy akompaniamencie duetu gitarowego Darii Opieli i Kamila Saji, duetu skrzypcowego Wellema Kerstensa i Wiktora Cieśli oraz fortepianu Kingi Chochołowicz.

Zeszłoroczne życzenie pani dyrektor Elżbiety Borysewicz, która zachęcała uczniów do rozwijania talentów muzycznych, spełniło się, o czym świadczy liczba uczniów chcących rozwijać swoje zainteresowania muzyczne w chojnowskim Ognisku Muzycznym i ich liczebność podczas koncertu. Pani dyrektor doceniła ich trud  w przygotowanie występu i życzyła im dalszych sukcesów.

Na zakończenie spotkania gospodarze - dzieci z klas drugich ze świetlicy, wręczyły gościom przygotowane przez siebie drobne upominki, wykonane w ramach zajęć świetlicowego kółka plastycznego.

Serdeczne podziękowania składam p. Róży Pakule i p. Agacie Koziar,

za zaangażowanie z jakim przygotowały uczniów do występu

oraz wszystkim uczniom biorącym udział w koncercie.

Dorota Chopkowicz