Szkolne Koło Oszczędzania (SKO) ogłasza akcję

„Wybudujmy szkołę w Afryce".

Pod tym hasłem zamierzamy zbierać stare, zużyte telefony komórkowe (recykling „elektrośmieci"). Jedna komórka „potrafi" zatruć 60 tys. litrów wody.

Każda stara komórka jest na wagę złota. Z 1 tony telefonów można odzyskać 150g złota, 100kg miedzi, 3kg srebra.

Zbiórka będzie trwała do końca roku szkolnego 2012/2013.

Stare telefony komórkowe przynosimy do pomieszczenia SKO, które znajduje się przed biblioteką.

Dzięki tej inicjatywie zadbamy o ochronę  środowiska naturalnego oraz za zebrane środki finansowe przyczynimy się do wybudowania szkoły w Afryce dla dzieci, które muszą się uczyć w szopie albo pod drzewem.

Nasza akcja jest częścią projektu pod nazwą „Komórka na misje" organizowanego przez polskich misjonarzy.

Spróbujcie dotrzeć do krewnych, sąsiadów i znajomych, włączcie do akcji swoich rodziców.

*Narysuj, jak wyobrażasz sobie szkołę w Afryce. Swój projekt oddaj opiekunkom SKO SP4 do końca lutego 2013r.