Nowe książki w bibliotece

 

Bajki o zwierzętach

(szerokość: 155 / wysokość: 240) 

Autor: Rudyard Kipling

  

 

Z uroczych, przepojonych humorem opowiastek dzieci dowiedzą się dlaczego słoń ma taką długo trąbę, hipopotam grubą skórę i skąd wzięły się dziwne zwierzęta – pancerniki.

 

 

 

Krzysztofa Pączka droga do sławy

(szerokość: 188 / wysokość: 267)

 

Autor : Anna Onichimowska.

 

Bohater książki to czwartoklasista, który marzy o tym, by stać się znanym człowiekiem. Po rozważeniu różnych wariantów drogi do sławy – postanawia zostać pisarzem. Poetycki, delikatnie stylizowany na dziecięcy język, ciekawa fabuła i finezyjny dowcip – to walory, które zjednały tej książce uznanie czytelników i krytyki.

 

 

                      Basia i Boże Narodzenie

                            (szerokość: 225 / wysokość: 225)

 

Autor : Zofia Stanecka, Marianna Oklejak.

 

Basia i Boże Narodzenie. Idą Święta. Basia piecze pierniczki. Tylko zo zrobić, gdy do wszystkiego wmiesza się Piernikowy Potwór? I jak przygotować Wigilię bez udziału mamy. . .

 

 

                 Niewiarygodne przygody Paulinki

                         

                                (szerokość: 193 / wysokość: 240)      

Autorzy : Christie Rettl, Achim Ahlgrimm.

 

Paulinka przeżywa najwspanialsze wakacje w swoim życiu. U cioci Felicji poznaje zarozumiałego kota Czarusia, który potrafi opowiadać śmieszne historie o zwierzętach. Ma on tylko dwie słabostki – uwielbia głaskanie i smakołyki. Paulinka i Czaruś razem przeżywają niezwykłe przygody.

 

 

Złodziej Czasu

(szerokość: 225 / wysokość: 224)

 

Autor : Waldemar Wolański.

 

Każdy z nas czasem marzy o tym, żeby doba miała 48 godzin! Żeby ukraść dla siebie choć godzinkę! Pewnemu malcowi się to udało. Ukradł najpierw troszkę, potem jeszcze trochę i tak… został Złodziejem Czasu. Czy bohater tej książki zdoła przerwać spiralę zła i pokona Złodzieja? Gra toczy się o najwyższą stawkę – o życie ukochanego dziadka, któremu Złodziej też postanowił zabrać kilka lat.

 

Zuzanka z pistacjowego domu

 

(szerokość: 188 / wysokość: 268)

 

Autor: Barbara Gawryluk

 

 

Zuzanka to zwykła, ośmioletnia dziewczynka, która mieszka w Krakowie w pistacjowym domu. Jej mama jest bardzo zapracowana i często nie ma dla niej czasu. Tata Zuzi już z nimi nie mieszka, ma nową żonę i małego synka. Dziewczynka całe dnie spędza w towarzystwie swojej niani - Agnieszki, z którą uwielbia chodzić na spacery. Często też bawi się na podwórku z dwiema najlepszymi przyjaciółkami. Zuzka bardzo lubi zwierzęta. Ma jedno marzenie. Aby się spełniło musi przekonać mamę do kupna psa.

 

Żeby nóżki chciały iść

 

(szerokość: 189 / wysokość: 267)

 

Autor : Paweł Beręsiewicz

 

Ze szczytu góry świat wygląda inaczej. Piękniej. Przestronniej. Czyściej. Na szczycie góry człowiek inaczej się czuje. Lepiej. Zdrowiej. Szczęśliwiej. Na szczycie góry inaczej smakują kanapki. Pyszniej. Dłużej. Ciekawiej. Jest tylko jeden problem — góry są wysokie, strome i trudno na nie wejść. Na szczęście i na to znajdzie się rada. Szukajcie jej w tej książeczce. Przeczytajcie, ściągnijcie z półki plecaki, weźcie za jedną rękę mamę, za drugą tatę i dalej w góry! Może kieyś spotkamy się na szlaku. Może na Babiej Górze, a morze na Baraniej …

 

 

 

Koszmarny Karolek niepokoi nieboszczyka

(szerokość: 179 / wysokość: 282)

 

Autor : Francesco Simon                               

 

Koszmarny Karolek ma głowę pełną koszmarnych pomysłów, które pomagają mu zrealizować jego koleżanki i koledzy z klasy: Wredna Wandzia, Czarująca Czesia, Ordynarny Olo i Karate Krzyś. Wszystko psuje młodszy brat Karolka Doskonały Damianek.

 

 

Koszmarny Karolek na tropie wszy

 

(szerokość: 179 / wysokość: 282)

 

Koszmarny Karolek znów ma wszy. Jak się ich pozbyć? Najlepiej, żeby przeszły na Wredną Wandzię albo Damianka! Tylko jak to zrobić?

 

 

 

                                 DZIKOLUDEK

 

 

                                (szerokość: 222 / wysokość: 227)

 

Autor : Beata Ostrowicka

 

Zaczyna się dzień Dzikoludka. Są piżamowe skoki, jest tarzanie się w śniegu, zabawa w prosiaczki – świniaczki. Jest wspaniale.

                                

                           KOŁO PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI

                        OPRACOWAŁ MACIEJ KĄDZIOŁKA

 

 

 

 

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie