„PIES REKSIO NASZYM PRZYJACIELEM"

(szerokość: 190 / wysokość: 142)                    W marcu uczniowie z klas I a , I b, I c , I d zostali zaproszeni przez panią Bożenę Szarek do świetlicy na warsztaty z zakresu bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami pt."Pies Reksio naszym przyjacielem"

Na foliogramach dzieci porównywały  różne oznaki zachowania się psa przyjaznego i wrogiego. Przedstawiono podstawowe instynkty rządzące zachowaniem się psa, między innymi : obronny, macierzyński, zaspokojenie głodu. Oglądając film pt."Czy psy muszą gryźć"  dzieci zobaczyły różne sytuacje mogące stworzyć zagrożenie ze strony psa.

Wszystkie dzieci zostały nauczone przyjmowania „pozycji żółwia" (ochraniające te części ciała, które zwykle gryzie pies).

W maju uczniowie klas pierwszych zobaczą profesjonalną tresurę psa policyjnego, który wraz z przewodnikiem oraz gośćmi przybędą do nas z Legnicy.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)  (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Więcej zdjęć w galerii                 E.R