„Bankowa" lekcja w IV B

W dniu 14 marca klasa IV B uczestniczyła w lekcji edukacyjnej, która miała na celu pokazanie dzieciom, jak działają banki oraz jakie usługi oferują. Aby lepiej zrozumieć mechanizmy funkcjonowania banku, uczniowie odgrywali scenki i wcielali się w rolę klientów i pracowników tej instytucji. Bankowe pojęcia i definicje uczniowie poznawali, bawiąc się w kalambury. Mogli też dowiedzieć się, ile lat trzeba mieć, aby założyć konto i otrzymać do niego kartę, a także jakie środki ostrożności zachować, używając karty bankomatowej i co zrobić w przypadku jej zagubienia lub znalezienia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazując się posiadaną już wiedzą na temat korzystania z usług banków.

Lekcję prowadziła pracownica banku PKO w Chojnowie – pani Agnieszka Orłowska, która współpracuje z naszą szkoła w związku z programem SKO, w którym uczestniczymy.

Aneta Czapska

wychowawca klasy IV B