SPOTKANIE AUTORSKIE

Z PISARZEM PAWŁEM BORĘSEWICZEM

W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

11 kwietnia najlepsi czytelnicy za pierwsze półrocze i klasa II a wraz z wychowawcą p. A. Gac i bibliotekarką p. E. Rusiecką udali się do   Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie na spotkanie autorskie. Gościem  był Paweł Beręsewicz – autor książek dla najmłodszych, tłumacz, leksykograf, twórca znanej i lubianej przez dzieci rodziny Ciumków. Na samym początku pisarz przeprowadził  krótki test znajomości języka angielskiego, ponieważ autor książek zanim zaczął pisać książki był nauczycielem właśnie tego języka. Tym sposobem zaprezentował również przybyłym do biblioteki uczniom swój drugi zawód – tłumacza. Wspólnie z wybranymi  dziećmi wykonał naukowy eksperyment, dzięki któremu dowiódł widzom, że łatwiej tłumaczyć książki z języka obcego, na ojczysty niż odwrotnie. Posłużył się krótkimi wierszykami. Wybrane dziewczynki próbowały dokonać zamiany polskiego tekstu na język „Grześkowy"(T zamienia się na K i odwrotnie) i w drugą stronę – z języka „Grześkowego" na język polski: JAT KAT TOKET SPOKTA TOKTA i KTA MATAKTĘ NIKTĄ Z MOKTA.

Uczniowie zostali zapoznani przez pisarza z ciekawymi fragmentami swoich książek: „Tajemnica człowieka z blizną", „Wielka wyprawa Ciumków", „Czy wojna jest dla dziewczyn?", "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek". Dowiedzieliśmy się również jaką książkę napisał autor jako pierwszą - „Lalki Dorotki", a także jak długo pisał niektóre książki( jeden dzień i dwa lata). Na zakończenie uczniowie otrzymali od pań z biblioteki kartki z informacją o spotkaniu autorskim, na których pan Paweł Boręsewicz dokonywał wpisów i podpisów.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Więcej zdjęć w galerii                                  E.R