CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

12 kwietnia   na zaproszenie bibliotekarki p. E. Rusieckiej,  pani  Bożena Szarek w ramach programu "Cała szkoła czyta dzieciom"czytała dzieciom z klasy II b  baśń krakowską Janiny Porazińskiej pt. „Czarodziejska księga". Pisarka rozmiłowana była w polskim folklorze i w oparciu o niego pisała wiersze i poezje. Uczniowie słuchając,  zapoznali się z nieznanymi zwrotami, wyrazami oraz z gwarą góralską.  Po wysłuchaniu fragmentu baśni, odpowiadały  na zadawane pytania. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymały zakładki do książek.

Więcej zdjęć w galerii                            E.R