Szkolna dogoterapia w klasach pierwszych

7 maja na zakończenie swojego programu realizowanego w klasach pierwszych z zakresu bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami pt."Pies Reksio naszym przyjacielem" p.Bożena Szarek zaprosiła gości, którzy pracują na co dzień z psami i ich właścicielami :

Pana Mariusza Siejbę Instruktora Ośrodka Szkolenia Psów "Champion" z Legnicy  oraz panią Ewę  Siejbę zawodowego groomera-  czyli specjalisty pielęgnacji zwierząt oraz ich żywienia, którzy przywieźli ze sobą

psa  DELTĘ - rasy golden retriever.

Uczniowie mieli możliwość obserwowania wykonywanych podstawowych komend: waruj, siad, podaj łapę, przywołanie "do mnie", przejścia przez tunel stworzony z opiekunów i chętnych dzieci oraz wiele innych form zabaw.

Ogromnym przeżyciem było dla każdego dziecka podejście indywidualne do pieska, przytulenie się do niego, pogłaskanie, poczęstowanie przysmakiem. Niektóre dzieci mające lęk przed psami, powolutku wchodziły w relację z psem, krok po kroku przybliżały się do zwierzęcia...

Dzieci miały możliwość pokazania czego nauczyły się na warsztatach prowadzonych przez p. Bożenę Szarek w jaki sposób chronić się przed atakiem psa, dlaczego nie należy psa głaskać – klepać po głowie, oraz przeprowadziły rozmowę z trenerami psów w jaki sposób dbać o pupile i środowisko.

Pamiętajmy, jeśli będziemy szanować swojego psa, on również będzie szanował Nas.

Więź z ukochanym psem może być najważniejszą sprawą w naszym życiu.

Bożena Szarek

Więcej zdjęć w galerii                        E.R