TURNIEJ RODZINNY „CZWÓRKOWE POTYCZKI"

Integracja społeczności szkolnej, poznanie historii miasta Chojnowa, aktywny sposób spędzania wolnego czasu to - główne cele Turnieju Rodzinnego „Czwórkowe potyczki", który odbył się 18 maja 2013 r.

Pomysł nowej formy spędzania wolnego czasu zainicjowała Rada Pedagogiczna z Radą Rodziców. W przygotowaniu imprezy brali udział rodzice naszych uczniów, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Dzieci razem z rodzicami brały udział w grze terenowej „Czwórkowe potyczki". Trasa składała się z 10 przystanków (Szkoła, Duży Park, Mały Park, Muzeum, Dom Schrama, MOKSiR, Baszta Tkaczy, Tkacz – fontanna, Duży Kościół, Szkoła). Każda drużyna  złożona z uczniów i rodziców otrzymała plan miasta Chojnowa z zaznaczoną trasą i 10 punktami docelowymi tzw. Przystankami oraz kartę odpowiedzi. Wszystkie drużyny musiały przejść 10 przystanków, zaczynając od zaznaczonego na karcie. Po przejściu wszystkich punktów drużyny wracały do szkoły, a kapitanowie  oddawali karty do sędziego głównego. Podczas turnieju osoby dorosłe czuwały nad bezpieczeństwem swoich pociech. Drużyny odpowiadały na pytania związane z historią miasta, a także na pytania przyrodnicze. Nie zabrakło zadań sportowych typu: rzut do kosza, jazda na hulajnodze, bule. Uczestnicy turnieju wykazali się sprawnością fizyczną, dużą wiedzą o naszym mieście, ochronie środowiska, pomnikach przyrody.

Komisja przy przystanku nr 9 - tuż przed zmaganiami zawodników.

(szerokość: 375 / wysokość: 280)  (szerokość: 375 / wysokość: 280)

(szerokość: 375 / wysokość: 251)  (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 499)  (szerokość: 375 / wysokość: 499)

(szerokość: 375 / wysokość: 281)  (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Po zmaganiach wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku, smażyli kiełbaski i wspólnie śpiewali znane piosenki.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)  (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Dodatkową atrakcją imprezy była nauka mini golfa, origami, warcaby i kawiarenka, w której serwowano soki i jedzenie.

Główną nagrodą były puchary i "słodkości" w kategorii klas I – III i IV – VI. Każda klasa otrzymała dyplom za udział w turnieju i możliwość obejrzenia Chojnowa z wieży Kościoła pw. św. Piotra i Pawła w umówionym terminie.

Zwycięzcy w klasach I – III

Klasa I a

Taki transparent towarzyszył klasie I a podczas zmagań sportowych i zapewnił im wygraną!

Wygraliśmy puchar

Zwycięzcy w klasach IV – VI

Klasa VI c

Mamy nadzieję, że aktywnie spędzony czas mocniej  zintegruje naszą społeczność  szkolną i na stałe wejdzie w kalendarz imprez szkoły.

Dyrekcja Szkoły, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców dziękują za zaangażowanie w przygotowanie Turnieju Rodzinnego „Czwórkowe potyczki" wszystkim rodzicom, Spółce Cywilnej Tartak „BART", a także p. Agnieszce Malik – Demiańczuk, p. Annie Małeckiej.

Opracowała: Elżbieta Rusiecka