KONKURS  „Z JAKIEJ BAJKI JEST TA POSTAĆ?"

W dniu 7 czerwca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pt. „Z jakiej bajki jest ta postać?", przeprowadzony przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki  i ich opiekuna p. E. Rusiecką.  Impreza była podsumowaniem całorocznej pracy związanej z rozpowszechnianiem czytelnictwa przez bibliotekę szkolną. Imprezę prowadzili: Mikołaj Ryżewski przebrany za postać diabła z „Pana Twardowskiego i Wiktor Ziembowicz w stroju króla z książki „Król Maciuś Pierwszy". Na początku wytypowano 3 drużyny po 3 osoby z klas I, II i III. Klasy pierwsze – krasnale, klasy drugie – misie, a klasy trzecie to czarodzieje.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Pierwsze zadanie polegało na odgadywaniu przez drużyny wylosowanych przez przewodniczących zagadek. Zadanie drugie to odgadywanie tytułów książek na podstawie ilustracji. „Bajkowe puzzle" to zadanie trzecie, polegało na ułożeniu obrazka, podanie tytułu i autora książki. Następne zadanie to „Czarodziejski worek". Prowadzący wypowiadał wyliczankę, a wybrany uczeń sięgał ręką do worka po rekwizyt z bajki. Nie zabrakło słuchania  fragmentów bajek czytanych przez lektorów, a także krótkiego testu wyboru. Zespoły biorące udział w konkursie otrzymały słodki upominek od bibliotekarki p. E. Rusieckiej.

Ostatni etap imprezy polegał na wybraniu najładniejszego stroju postaci bajkowej. Komisja w składzie p. B. Szarek, p. G. Mazur i p. M. Pura miała trudne zadanie, ponieważ każde dziecko było ciekawie przebrane. Zwycięzcom nagrody wręczyła wicedyrektor szkoły p. B. Miler-Kornicka.

Wyniki konkursu na najładniejszy strój bajkowy

I  miejsce – Jesica Kulik

II miejsce – Paweł Wawroniak