„PASOWANIE  NA  CZYTENIKA"

5 czerwca dzieci ze świetlicy z klas drugich zostały zaproszone przez panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej  do wzięcia udziału w uroczystości z okazji „Pasowania na Czytelnika" przedszkolaków z grup zerowych .

Uczniowie zabrali swoich młodszych kolegów i koleżanki w podróż bajkowym pociągiem do stacji „Tuwimowo"

W czasie  jazdy pociągiem „Lokomotywa" zatrzymywała się na różnych stacjach.  Można było na nich spotkać wielu bohaterów wierszy Juliana Tuwima ( m.in. „Murzynka Bambo", Zosię Samosię", „Dyzia Marzyciela",Grzesia Kłamczucha", nie mogło zabraknąć i "Pana Hilarego", który ciągle gubi swoje okulary).

Przedszkolaki  w skupieniu oglądały inscenizację w wykonaniu dzieci ze świetlicy . Na zakończenie „autor Julian Tuwim" ogłosił konkurs i  zadawał widzom  pytania .Wszystkie dzieci zdały go na szóstkę.

Bożena Szarek i Dorota Chopkowicz

E.R