WYCIECZKA KRAJOZNAWCZO - TURYSTYCZNA PO MAŁOPOLSCE

Od 10 września do 13 września, klasy trzecie przebywały na wycieczce krajoznawczo-turystycznej w Małopolsce. Podczas pobytu zwiedziły: Kraków, Wadowice, Bochnię, Inwałd oraz Zawoję (najdłuższą wioskę w Polsce). W Zawoi podczas spotkań z góralami, dzieci poznały gwarę, zwyczaje i góralską sztukę ludową . Uczestniczyły w spotkaniach i zajęciach, w czasie których tworzyły z eko-sianka różne zwierzątka, malowały drewniane ptaszki, a także odwiedziły Skansen i "Osadę danieli" . W Wadowicach zobaczyły Dom Rodzinny Ojca świętego Jana Pawła II i Bazylikę . W Bochni, poznały prawdziwe oblicze kopalni soli oraz pracę górników od najdawniejszych czasów. Uczestniczyły też w ścieżce edukacyjnej "Co święta Kinga odkryła w Bochni" Podczas wędrówki po Narodowym Parku Babiogórskim mogły podziwiać przepiękne krajobrazy górskie . W muzeum, na terenie parku, zobaczyły różne gatunki flory i fauny charakterystyczne dla danego regionu. W dawnej stolicy Polski -Krakowie, uczniowie zwiedzili Wawel, mieli okazję też wejść do Smoczej Jamy. W Kościele Mariackim obejrzeli ołtarz Wita Stworza, a także usłyszeli na żywo hejnał z wieży Mariackiej. W Inwałdzie podziwiali miniatury znanych zabytków z całego świata, chodzili po labiryncie i oglądali wystawę z eksponatami egipskim.

Nie zabrakło też zabaw, które zintegrowały wszystkich uczestników.

Wszyscy wrócili z wielkim bagażem wiedzy i niesamowitych wrażeń.

Więcej zdjęć w galerii                            E.R