Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

26 września każdego roku obchodzony jest w całej Europie Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to dobra okazja, aby podkreślić, jak ważne i potrzebne we współczesnym świecie jest uczenie się języków obcych.

Dlatego uczniowie wspólnie ze swoimi nauczycielkami języka angielskiego wykonywali różne zadania zachęcające ich do pogłębiania znajomości języków obcych. W holu szkoły oraz na korytarzu przy sali językowej pojawiły się wystawy – plakaty przygotowane przez uczniów zachęcające do nauki języków obcych, a także powitania i pożegnania w różnych językach europejskich. Ponadto uczniowie uczęszczający na kółko języka angielskiego rozwiązywali quiz dotyczący wiedzy o Unii Europejskiej i jej językach, a także wykonywali prace, na których przedstawiali flagi i zabytki państw Europy oraz poznawali ich angielskie nazwy.

(szerokość: 750 / wysokość: 1000) (szerokość: 750 / wysokość: 1000)

więcej zdjęc w galerii