WyglÄ…da dobrze

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

pod hasÅ‚em

Bezpieczne zachowanie w szkole i poza szkoÅ‚Ä…

23 wrzeÅ›nia w Å›wietlicy klas I-III odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie ze strażnikiem miejskim, Panem Robertem Wierzbickim. Pan Robert to znany chojnowski rysownik – satyryk, który od wielu lat peÅ‚ni sÅ‚użbÄ™ strażnika miejskiego w Legnicy. W ramach swoich obowiÄ…zków propaguje zasady bezpiecznego zachowania w szkoÅ‚ach naszego regionu.

Celem spotkania byÅ‚o uÅ›wiadomienie dzieciom niebezpieczeÅ„stw, z którymi mogÄ… siÄ™ spotkać na co dzieÅ„ w szkole i poza niÄ…. Strażnik opowiadaÅ‚ dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania siÄ™: podczas jazdy samochodem – pamiÄ™tanie o zapinaniu pasów bezpieczeÅ„stwa, podczas jazdy rowerem i na rolkach – o noszeniu kasku i elementów odblaskowych oraz umieszczanie odblasków na tornistrach i ubraniach. MówiÅ‚ także o odpowiedzialnoÅ›ci podczas samodzielnego pobytu w domu. PrzedstawiÅ‚ również zagrożenia zwiÄ…zane z internetem oraz sposoby obrony przed nimi. Na koniec pokazaÅ‚ jak skutecznie bronić siÄ™ przed atakiem psa. Dzieci byÅ‚y zaciekawione tematem i aktywnie uczestniczyÅ‚y w spotkaniu.

Trzeba mieć nadziejÄ™, że wiedza którÄ… zdobyÅ‚y podczas spotkania oraz zasady bezpiecznego zachowania bÄ™dÄ… przez nie zapamiÄ™tane i realizowane w codziennym życiu.

Dorota Chopkowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Wkrótce wiÄ™cej zdjęć w galerii          E.R