Mini Liga Matematyczna

Regulamin

1.      Organizatorami konkursu – „Mini Liga Matematyczna" są nauczycielki matematyki Szkoły Podstawowej nr4.

2.      Celem konkursu jest rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych u wszystkich uczniów naszej szkoły, wyzwalanie aktywności matematycznej oraz promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki.

3.   Liga Matematyczna przeznaczona jest dla wszystkich uczniów klas IV-VI zainteresowanych matematyką.

4.                  Konkurs trwa od 21października do 18 listopada i składa się z dwóch części. Częśc pierwsza – lista zadań do rozwiązania w domu, częśc druga  - zadania rozwiązywane samodzielnie w szkole.

5.         21 października (poniedziałek) zostanie udostępniona uczniom lista zadań dla każdego poziomu, których rozwiązania do końca tygodnia (25.10) należy przekazac swoim nauczycielom matematyki.

6.      Listy ukażą się na stronie szkoły, można też odbierac je u swojego nauczyciela matematyki.

7.       Każdy uczestnik konkursu rozwiązuje zadania indywidualnie w domu. Zadania powinny zawierać dokładny opis rozwiązania. Każda praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem. Identyczne prace będą odrzucane. Za każde rozwiązane zadanie uczeń może otrzymać 0-3 pkt.

8.         Po sprawdzeniu prac zostanie ogłoszona lista punktowa.

9.      Druga częśc konkursu to samodzielne rozwiązywanie zadań w szkole; biorą w niej udział zwycięzcy części pierwszej

10.  Ogłoszenie wyników nastąpi 18 listopada. O lokacie decyduje suma punktów otrzymanych za dwie części konkursu.

11.  Wszelkie sprawy, o których nie mówi regulamin, rozstrzygają organizatorzy.

Zadania dla klasy IV

Zadania dla klasy V