eTwinning w naszej szkole

Od października w naszej szkole realizowany jest projekt w ramach programu współpracy szkół eTwinning. Projekt ten zatytułowany jest „Xmas cards and traditions" i potrwa do końca grudnia. Biorą w nim udział szkoły m.in. z Polski, Portugalii, Rumunii, Czech, Grecji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Francji. W „Czwórce" projekt realizują członkowie kółka języka angielskiego wraz ze swoją opiekunką p. Anetą Czapską. Przygotowaliśmy już prezentację o naszej szkole i o mieście, aby nasi partnerzy z innych krajów dobrze nas poznali. W tym tygodniu czeka nas przygotowanie i nagranie naszego wykonania wybranej kolędy wspólnie z chórem i p. Zenonem Chmielewskim.

Kolejne zadania to wykonanie i wysłanie kartek bożonarodzeniowych do naszych partnerów. Będziemy też oczekiwać na kartki od nich. To chyba najbardziej emocjonujący i przyjemny moment całego projektu, tym bardziej, że wysyłanie życzeń tradycyjną drogą nie jest już tak popularne i nieczęsto otrzymuje się dziś kartki nadane pocztą, a już na pewno nie z tylu różnych państw europejskich! Przygotujemy również prezentację o tradycjach świątecznych w naszym kraju, będziemy też mieć okazję obejrzeć prezentacje innych eTwinnerów i poznać ich tradycje bożonarodzeniowe.

Dzięki udziałowi w tym projekcie będziemy mieć okazję poćwiczyć język angielski, a także nasze umiejętności związane z wykorzystaniem technologii komputerowych oraz przede wszystkim nawiązać kontakty z innymi szkołami i poznać bliżej ich kulturę i obyczaje.

Jest to pierwszy projekt z programu eTwinning, ale z całą pewnością nie ostatni.